DuoCaffe
 
 
Pomnik Fryderyka Chopina w Warszawie - Warszawa zabytki

Pomnik Fryderyka Chopina w Parku Łazienkowskim w Warszawie, przedstawiający odlaną w brązie postać kompozytora siedzącą pod stylizowaną mazowiecką wierzbą. Obok pomnika Syrenki, Kolumny Zygmunta, Pałacu na Wodzie czy Pałacu Kultury i Nauki, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych widoków związanych z Warszawą. Pomnik doczekał się nie tylko niezliczonych reprodukcji kalendarzowych, pocztówkowych, filatelistycznych itp., ale także kopii, z których najbardziej znana, w skali 1:1, znajduje się w Japonii w mieście Hamamatsu.
Piękny pomnik mistrza Fryderyka Chopina w uroczej scenerii Parku Łazienkowskiego. Jest symbolem polskiej państwowości, symbolem Warszawy i jest tym czym dla Krakusów jest pomnik Adama Mickiewicza na Starym Rynku w Krakowie.


Pomnik Fryderyka Chopina w Parku Łazienkowskim to jeden z najbardziej znanych polskich pomników. Chopin siedzi pod rozfalowaną na wietrze wierzbą mazowiecką. Pomnik, dzieło Wacława Szymanowskiego, odsłonięto w 1926 roku. Podczas II wojny światowej został zniszczony przez hitlerowców. Po wojnie odtworzony.

Przed pomnikiem znajduje się niewielki okrągły staw z czerwonego piaskowca, a wokół piękny ogród kwiatowy.

Pod pomnikiem, w letnie niedziele o 12:00 i 16:00, odbywają się koncerty muzyki Chopina.


Jeżeli Chcesz zwiedzić Warszawę w grupie skontaktuj się z nami . Pomożemy Ci zaplanować trasę zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, zarezerwujemy bilety wstępu, noclegi, wyżywienie zgodnie z podanymi przez Ciebie wymaganiami  22 299 09 79 lub 662 247 787  e-mail wycieczki@viapolonia.pl
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry