DuoCaffe
 
 
Zalew Zegrzyński- zwiedzanie okolic Warszawy

Największy zbiornik wodny na Mazowszu. Mekka miłośników sportów wodnych. Miejsce wypoczynku i rekreacji mieszkańców tej części Mazowsza/Warszawy i okolic.

Zalew Zegrzyński to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Przez większą część roku (głównie od wiosny do jesieni), w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków i mieszkańców Mazowsza.

Zalew Zegrzyński to wspaniałe miejsce do uprawiania żeglarstwa. Dzięki bliskości Warszawy pozwala wielu żeglarzom wykorzystywać każdą wolną chwilę na uprawianie swojego hobby. Nad brzegami Zalewu działają już od wielu lat szkółki żeglarskie, które wyszkoliły kilka pokoleń żeglarzy. Swoje pierwsze kroki stawiał tu między innymi Mateusz Kusznierewicz. Nad Zalewem w ciągu roku organizowane są różnego rodzaju imprezy żeglarskie, które przyciągają najlepszych polskich żeglarzy.

Zalew oferuje wiele atrakcji również zimą. Gdy wody Zalewu zamarzają, żagle nie znikają z nad jego wód, miejsce łodzi zastępują bojery. Skuta lodem powierzchnia jeziora to bardzo dobre miejsce również dla ludzi lubiących jeździć na łyżwach.

Wody Zalewu Zegrzyńskiego to raj nie tylko dla miłośników sportów wodnych, a także dla amatorów wędkowania. Czyste wody i niewielka głębokość sprawiają, że można tu łowić m. in.: leszcze, karpie, płocie, krąpie, sandacze, szczupaki, okonie i sumy.

Zalew Zegrzyński to nie tylko miejsce na krótkie wypady (jednodniowe) weekendowe. Dzięki coraz lepiej rozwijającej się bazie turystycznej tereny położone nad zalewem, a także wody zalewu stają się miejscem gdzie można przyjechać na dłużej. Bliskość innych atrakcji północnego Mazowsza, tj. Twierdzy Modlin oraz Kampinoskiego Parku Narodowego, a także niewielka odległość od Warszawy, sprawiają że turyści nie będą się tu nudzić.

Wisła, Narew, Wkra

Jesteśmy w niezwykłym miejscu na Mazowszu, gdzie łącza się trzy rzeki: Wisła, Narew i Wkra.

Wisła to królowa polskich rzek, to ostatnia duża rzeka Europy, którą można nazwać naturalną. Wisła tworzy unikatowy krajobraz naturalnej dużej rzeki, jest jednym z najcenniejszych zespołów ekosystemów w Europie. Jej walory doceniają wszyscy wielbiciele dzikiej przyrody. Dla wielu gatunków ssaków międzywale Wisły stanowi ważną drogę przemieszczania się. Pełni rolę korytarza ekologicznego, pozwalającego na wędrówki wielu rzadkich gatunków ptaków.

Nadrzeczne lasy łęgowe są najbogatszym w gatunki roślin i zwierząt środowiskiem leśnym na naszym kontynencie, będącym analogiem lasów deszczowych strefy tropikalnej.

Kolejną rzeka jest Narew, która tworzy rozległe powierzchnie bagien, błot i torfowisk. Jest jedyną w Europie i jedną z trzech na świecie przykładów rzeki warkoczowej (płynie jednocześnie wieloma korytami).

Rozległe, zielone łąki ciągnące się wzdłuż Wkry, poprzerywane są licznymi wysepkami. Wkra jest płytką rzeką, która wije się leniwie wśród łagodnych wzgórz morenowych i ukwieconych łąk. Starorzecza rzeki Wkra i otaczające je łąki zalewane są, zwłaszcza wiosną, prze wody rzeki, co tworzy niezwykle malownicze rozlewiska. Nad samą rzeką można przejść się piaszczystymi, wysadzanymi wierzbami duktami, które kiedyś były symbolem sławiącym Mazowsze. Widły tych trzech rzek tworzą wiele możliwości i alternatyw na spędzenie czasu wolnego i tworzą dogodne warunki do uprawiania różnych form turystyki.

Serwis Internetowy Zegrze.pl
www.zegrze.waw.pl

Jeżeli Chcesz zwiedzić Warszawę skontaktuj się z nami . Pomożemy Ci zaplanować trasę zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, zarezerwujemy bilety wstępu, noclegi, wyżywienie zgodnie z podanymi przez Ciebie wymaganiami  
22 299 09 79 lub 662 247 787  e-mail wycieczki@viapolonia.pl
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry