DuoCaffe
 
 
Stadion Miejski w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza
Dwadzieścia jeden ośrodków w Polsce i siedemnaście ukraińskich znajduje się na rekomendowanej przez UEFA liście centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku. Wśród nich znalazło się Legionowo - doskonała baza na Euro 2012.


Nowoczesna hala widowiskowo – sportowa, stadion miejski z pełnowymiarowym boiskiem oraz boiskiem wielofunkcyjnym a także dogodne położenie w pobliżu Warszawy – to niewątpliwe atuty Legionowa dzięki którym nasze miasto znalazło uznanie w oczach komisarzy UEFA którzy przyznali miastu status ośrodka pobytowego. Naszym partnerem będzie nowoczesny hotel Warszawianka Wellness & SPA w Jachrance

Dla władz miasta rozwój bazy rekreacyjno – sportowej jest sprawą priorytetową. Przejawia się to nie tylko poprzez budowanie nowych obiektów sportowych takich jak: boiska, sale gimnastyczne, korty tenisowe, bieżnie czy siłownie, ale również przez wspieranie lokalnych klubów oraz stowarzyszeń sportowych, stypendia dla szczególnie uzdolnionych sportowców czy organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych.

Ciągłe inwestycje w rozbudowę bazy sportowej takie jak zaplanowana na najbliższe lata budowa Aquaparku sprawią, że w mieście będzie się żyło jeszcze przyjemniej a kolejne pokolenia legionowian będą wychowywane w duchu sportowej rywalizacji.

Stadion Miejski w Legionowie posiada 1730 miejsc siedzących (krzesełka). Płyta główna ogrodzona jest metalowymi przęsłami o wysokości 1 m. Długość ogrodzenia naprzeciwko trybuny wynosi ok. 120 mb. Nad trybunami (w połowie długości) mieści się 12-metrowa wieża sprawozdawcza o szerokości ściany 5 mb. Stadion posiada stałe nagłośnienie.

Budynek Klubowy jest wielofunkcyjny (oddany do użytku w 2003 r.). Posiada dwie szatnie z WC oraz z umywalniami i natryskami na 24 osoby każda. Cztery szatnie na 16 osób. Znajdująca się na 1. piętrze Siłownia ("Dominator") ma pow. 170 m i posiada oddzielną szatnię męską i damską (WC, umywalki oraz natryski). Sala do aerobiku znajduje się na ostatnim, 2. piętrze. Ma ona szatnię (WC, umywalki, natryski). Ponadto na zewnątrz budynku, przy wejściu na Trybunę Główną, znajdują się WC dla kibiców z umywalkami. Pomieszczenia techniczne z pokojem do masażu wyposażone jest w oddzielną łazienkę, a PUB klubowy ma pow. 150 m˛ a jest przy nim zaplecze techniczne i socjalne.

Oprócz trawiastego boiska głównego, gdzie swoje spotkania rozgrywa trzecioligowa drużyna Legionovii, na Stadionie znajdują się jeszcze dwa inne boiska. Jedno o sztucznej nawierzchni trawiastej, powstałe w 2007r., a drugie piaszczyste.

Obok głównego boiska powstały dwa boiska do siatkówki plażowej, powstałe w 2007r., które w lecie są niemalże przez całe dnie zajęte.

Ponadto za Trybuną Główną położony jest skatepark dla wrotkarzy czy deskorolkarzy, powstały w 2007r.

Pomiędzy Trybuną Główną a boiskiem o sztucznej nawierzchni trawiastej mieszczą się korty tenisowe klubu "ATOL".

Całym obiektem, prócz kortami, zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legionowie, powstały w styczniu 2006r.

Jeżeli Chcesz zwiedzić Warszawę z przewodnikiem skontaktuj się z nami   22 299 09 79 e-mail wycieczki@viapolonia.pl
 
Strona główna  |  Kontakt  |  Do góry